Na statku nemohou chybět zvířátka. Můžete u nás pozorovat koně, lamy Alpaky, ovce Suffolk nebo mini ovečky Quessanské, prasata Mangalice a mini prasátko Gottingenské, husy Pomořanské, slepice, králíky, morčata, činčily, ježky, potkany, ptáčky a samozřejmě psi a kočky.

Na naší farmě chováme černohlavé ovečky anglického mastného plemene Suffolk. Uvidíte dvacet holek, jednoho berana a každé jaro plnou školku jehňátek. Jehňata jsou k prodeji za 1500,–Kč/ks.

Dále chováme prasata Maďarské Mangalice pastevní. Seznámíme Vás s kancem Rikim a s jeho družkami Čikou a Tambou. Dvakrát do roka prodáváme selátka 2000,–Kč/ks. Mangalice je plemeno prasat pocházející z Velké uherské nížiny. Plemeno se vyznačuje dlouhou vlnitou srstí plavé až černé barvy, která mu umožňuje pást se venku i v tuhé zimě – tím dosahuje přirozeného přírůstku sádla, jež obsahuje velké množství tzv. dobrého cholesterolu . Tradiční maďarské speciality jako uherák nebo čabajka se podle originální receptury vyrábějí právě z masa mangalice.

Pro velkou radost máme dva koníky. Billy je valach Paint horse a Lotrando je valach Českého teplokrevníka. Koníci jsou velmi vhodní na vyjížďky i nezkušených jezdců. Projížďka na koňském hřbetu pro Vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

Všude pobíhá Koralína fenka Jack Russella Teriéra a neustále odpočívat zase uvidíte Pepinku fenku Anglického buldoka. Na statku samozřejmě nemohou chybět ani kočky s koťaty a slepice.

Vyjížďky na koních

Lamatreking neboli Lamaterapie

Na procházku do přírody Vám zapůjčíme ochočené lamy Alpaky. V současné době máme černého samce Tristana a bílo hnědou samičku Izoldu.

Cena s doprovodem za 500,-Kč

Práce na statku dle zájmu a domluvy.